Automatyka przemysłowa – Jak produkuje się samochody

samochodziki

auta

Produkcja samochodów na pewno różni się od tego co było na samym początku przede wszystkim ze względu na to, że dzisiaj wykorzystuje się do tego nowoczesne technologie. Automatyka przemysłowa posunęła się zdecydowanie na przód jeśli chodzi o produkcję motoryzacyjną. Bardzo szybki postęp w rozwoju motoryzacji sprawił, że samochodów produkuje się coraz więcej i są one coraz tańsze. Obecnie samochody produkuje się na skale masową, powstają nowe fabryki, które są w stanie wyprodukować do kilkuset tysięcy samochodów rocznie. Produkcja taka zaczyna się od wycięcia odpowiednich części karoserii a następnie połączeniu ich poprzez tak zwane punktowe zgrzewanie, które w większości wykonują już odpowiednio zaprogramowane roboty. Automatyka przemysłowa spełnia tutaj największą rolę i jest nieocenionym pomocnikiem człowieka w procesie produkcji.

Zapraszamy na stronę internetową: http://www.piazap.com.pl/

auta-wiecej
Następnie do takiej karoserii montuje się wszystkie elementy ruchome takie jak drzwi, bagażnik, pokrywa komory silnika i pozostałe elementy. Później taką karoserię się maluje, a następnie na etapie finalnym montuje się już cały samochód gotowy do sprzedaży. Oczywiście zanim takie auto trafi do salonu musi przejść odpowiednie testy i pomiary, dzięki którym zostanie dopuszczone do ruchu. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo każdego człowieka, dlatego też samochód właśnie w taki sposób musi być dokładnie przebadany po to, aby na drodze nie było jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Technologia powoduje, że nawet pod kątem produkcji aut z każdym rokiem stosuje się coraz bardziej nowoczesne rozwiązania.

auta-3

Na pewno istotne jest przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów oraz kierowcy, dlatego też pod tym kątem ilość nowoczesnych rozwiązań ciągle rośnie. Oczywiście muszą być one wcześniej dobrze przebadane, aby była pewność, że w sytuacji gdy dojdzie do wypadku lub stłuczki, zadziałają w odpowiedni sposób, chroniąc przede wszystkim zdrowie podróżujących autem osób tak jak zostały do tego zaprojektowane.

Bezpieczeństwu przykłada sie obecnie coraz więcej uwagi. Nie jest to już zdecydowanie to, co prezentowano 30-40 lat temu, kiedy to bezpieczeństwo pasażerów (a nie tylko kierowcy) było z jakiś względów pomijane. Obecnie w procesie produkcyjnym instaluje się nie tylko pasy bezpieczeństwa, nie tylko poduszkę powietrzną dla kierowcy, ale także tak zwane kurtyny powietrzne dla pasażerów, by i w środku samochodu nic sie im nie stało i nie uderzyli głową o twarde wnętrze samochodu. Nie jest to jeszcze oczywiście 100% ochrona zdrowia podczas wypadku, ale śmiertelność podczas wypadków z roku na rok coraz bardziej się zmniejsza.

pojazdy-auta