Rynek i okolice #1

Krakowski Rynek Główny znany jest chyba każdemu Polakowi bo jeśli ktoś już był w Krakowie to na Rynku z pewnością też się pojawił. Za dnia tętniący życiem, pełen gwaru, różnych języków a w nocy pusty, po którym poruszają się nocni imprezowicze. Za dnia inny i w nocy inny i chyba bardziej urokliwy (co możecie sami ocenić oglądając zamieszczone tu zdjęcia).

Na Rynku dorożki i konie (co może i przydaje uroku miejscu ale konie trzeba lubić ;)) – osobiście nie przepadam za tym by konie godzinami stały w tym miejscu zaprzężone do dorożek.

Inaczej wygląda Rynek, Kościół Mariacki czy Sukiennice gdy pada deszcz a inaczej wczesnym porankiem – każdy znajdzie ten ulubiony obrazek.

Rynek to nie tylko turyści poruszający się wielkimi grupami pod flagami różnorodnych nacji lub np. brytyjskimi parasolami to także gołębie latające w pozornym chaosie, tworzące czasami klimat jak z „Ptaków” Alfreda Hitchcocka. To panowie podsypujący karmę gołębiom, to choinki zwiastujące święta Bożego Narodzenia czy też różnego rodzaju budy – smar, mydło i powidło sprzedające „z okazji” … tu można sobie wpisać cokolwiek.

#Kraków #fotokrak #gervee #Wisła #miasto #noc #miasto #fotografia #fotoraf.pl #fotokrak.pl #Rynek #RynekGłówny